Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny,
opuść bezpieczną przystań.
Złap w żagle pomyślne wiatry.
Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.
Mark Twain
   
 
    Archiwum aktualności
« aktualności
17-04-1014 BIG 10 w Niepołomicach!!!!!!
24 kwietnia 2014 r. zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz z cyklu „Podróże małe i duże”. Opowiemy o Ekwadorze i „Wielkiej Dziesiątce” – projekcie zdobycia najwyższych szczytów Ekwadoru, spotkaniach z niezwykłą przyrodą, bogatą kulturą i niesamowitymi ludźmi. Szczegóły znajdziecie klikając na linki: http://www.mcdis.pl/podroze-male-i-duze-w-alei-wulkanow/ http://www.goryonline.com/w-alei-wulkanow-ekwadoru,2003173,i.html http://www.ceneria.pl/W_Alei_Wulkanoacute;w_ndash;_Wielka_Dziesiatka_Ekwadoru,9647,951,0,1,I,informacje.html
 
24-02-2014 Odkryte zabiera małych podróżników w wirtualną podróż !!!!!!
„W 54 tygodnie dookoła świata”- to projekt skierowany do dzieci leczonych w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Celem projektu jest wirtualna podróż małych pacjentów po świecie, podczas której będą mogli poznać kulturę siedmiu kontynentów ale też zapomnieć o trudach leczenia. Jutro 25 lutego 2014 zabierzemy dzieci do Ameryki Południowej. Pokażemy latynoamerykańskie NAJ – najdłuższą rzekę, najwyższy wodospad, najdłuższy łańcuch górski itp. Dzieciaki będą też z nami w dżungli a tam oko w oko staną z anakondą, kajmanem czy ocelotem. Zobaczą też tradycyjne stroje i zabawy południowoamerykańskich rówieśników. Wierzymy, że spotkanie z Ameryką Południową nie tylko przyniesie ulgę w leczeniu ale być może rozbudzi w dzieciach wielką pasję i chęć poznania tego niezwykłego kontynentu. Wierzymy, że jutro w Klinice narodzi się niejeden podróżnik!!!!!!!!
 
13-02-2014 Prezentacja w Bibliotece Publicznej w Swarzędzu
W ferie mali uczestnicy spotkania wyruszyli w wirtualna podróż po Ameryce Południowej "Od Karaibów po Ziemię Ognistą". Tu również padło "milion Pytań":)
 
10-02-2014 Odkryte w Palędziu
Ta prezentacja zamyka się w tytule "Milion pytań" Dzieciaki z Palędzia okazały się niezwykle wymagającymi słuchaczami . To był dla nas poważny test z wiedzy geograficzno-biologiczno-wszelakiej . Dziękujemy i pozdrawiamy więcej »
 
22-10-2013 Odkryte w Radio BlueFM
Podróże są na wyciągniecie ręki i dla każdego - przekonywaliśmy ostatnio wcześnie rano w Radio 103,4 Blue Fm :). A teraz audycja dostępna również dla śpiochów :). Zapraszamy :) http://www.youtube.com/watch?v=g2WcQfsNBUw&feature=youtu.be
 
10-11-2013 Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej Que Pasa
Startuje Que Pasa - Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej. Zapraszamy na prezentację "Narodziny Królowej" 21.11 o godz. 19.00 w Muchos Potatos oraz wiele innych ciekawych wydarzeń od 14.11 do 22.11. Program festiwalu na www.quepasa.pl ¡Vamos a divertirnos! Już za 6 dni rozpoczynamy kolejną XII. edycję festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej ¿QUE PASA?. W programie wiele nowości. Do zobaczenia na imprezach! Szczegółowy program: www.quepasa.pl
 
05-11-2013 Atlas Gór Świata już w księgarniach
Dziś premiera!!! Atlas Gór Świata – książka, której jesteśmy współautorami już w księgarniach Kiedy cztery miesiące temu wydawnictwo Express Map zaproponowało nam współpracę nad Atlasem Gór Świata cieszyła nas przygoda jaką jest pisanie, nie mieliśmy jednak wyobrażenia o tym jak będzie wyglądał ostateczny efekt. Dziś z drżącym sercem po raz pierwszy zobaczyliśmy książkę i przewertowaliśmy pachnące jeszcze drukarnią kartki. Jesteśmy szczęśliwi że los dał nam szansę podzielenia się swoimi doświadczeniami na kartach właśnie takiego Atlasu. Szczyty naszych marzeń, może teraz staną się również Waszymi więcej »
 
22-10-2013 Tajemnice Peru w Nowym Tomyślu
Tajemnice Peru Zapraszamy na spotkanie w czwartek 24.10.2013 o godzinie 18.00 w Bibliotece w Nowym Tomyślu na ul. Witosa 8. Peru to kraj pełen kontrastów i przygód. Rzadziej odwiedzane rejony Peru, to niezwykle ciekawe, często tajemnicze i magiczne miejsca. Opowiemy o nekropoliach Chachapoyas i inkaskim Machu Picchu. Pokażemy przepiękne lodowe katedry Cordillera Blanca i zabierzemy Was w podróż rzeczną barką do Iquitos - miasta w dżungli do którego nie prowadzi żadna droga lądowa. Opowiemy o życiu na pokładzie i o ucieczce z Yurimaguas – zablokowanego przez Indian portu w Amazonii. Opowiemy też jak wyglądała droga ku przeznaczeniu 14 letniej inkaskiej dziewczynki złożonej w ofierze na szczycie wulkanu Ampato. Zapraszamy i do zobaczenia
 
23-07-2013 Wyprawa do źródeł Amazonki - relacja na łamach Magazynu Tygodnik Nowy
W naszym rodzinnym mieście Chodzieży wystartował „Klub Włóczykija” w ramach którego na łamach Magazynu Tygodnik Nowy pojawiać się będą artykuły o tematyce podróżniczej i relacje z podróży. Jest nam ogromnie miło, że zostaliśmy zaproszeni do współpracy. Zapraszamy do lektury pełnych przygód relacji w ramach Klubu Włóczykija a dziś do wspólnej podróży z Jarkiem do źródeł królowej rzek Amazonki.
 
26-05-2013 VOLCANICA - 29 maja wyruszamy do Peru.
Ubinas - aktywny wulkan w okolicach Arequipy oraz Cordillera Chila i źródła Amazonki to nasze główne cele podczas tej wyprawy. Wcześniej jednak Cusco i Machu Picchu - Tomasz "debiutuje" w Peru więc zaczniemy od "klasyki" :). Jeśli wystarczy czasu - wulkany południowego Peru czekają...
 
04-04-2013 Coropuna - Lodowe Sanktuarium
"Kiedy zmęczeni, powoli wracaliśmy do drogi, którą wieczorem miał przejeżdżać jedyny autobus, wielokrotnie odwracałem się spoglądając na Coropunę. Obeszła się ze mną łaskawie. Jakby chciała dać do zrozumienia: „Czy naprawdę warto odkrywać wszystkie tajemnice?”......tak kończy się artykuł Jarka o Coropunie. Zapraszamy do lektury nowego Magazynu Górskiego. Już w Empikach!!!!!!!
 
31-03-2013 Ameryka Południowa w Porcie Obrzycko
W sobotę 6 kwietnia 2013 o godzinie 19.00 uczestników spotkania zabierzemy w podróż do Ameryki Południowej. Opowiemy o Wenezueli, o karaibskich plażach, o wodospadach ukrytych głęboko w dżungli i „zaginionym świecie” wenezuelskich tepuyes. Popłyniemy rzeczną barką do Iquitos - miasta w dżungli do którego nie prowadzi żadna droga lądowa. Wybierzemy się też w podróż śladami Juanity, najsłynniejszej inkaskiej mumii i opowiemy o obrzędzie capacocha podczas którego Inkowie na szczytach gór składali w ofierze kilkuletnie dzieci. Zapraszamy i miłośników Ameryki Południowej i przygody (tym bardziej, że sami jeszcze nie wiemy jak dotrzeć do tego Portu ; )!!!!!
 
15-03-2013 La vida loca – prezentacja slajdów z Wenezueli i Peru
Ameryka Południowa to kontynent kontrastów i przygód. Szalona Wenezuela i podróż rzeczną barką do Iquitos w Peru. W ramach Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej organizowanego przez szkołę Kontakt Espanol zapraszamy na podróż po Ameryce Południowej. Tym razem opowiemy o kraju, w którym kult piękna stoi na pierwszym miejscu, o karaibskich plażach na których 30 lat temu zagubili się hipisi tracąc poczucie czasu, o wodospadach ukrytych głęboko w dżungli i „zaginionym świecie” wenezuelskich tepuyes. Zabierzemy Was w podróż rzeczną barką do Iquitos - miasta w dżungli do którego nie prowadzi żadna droga lądowa. Opowiemy o życiu na pokładzie i o ucieczce z Yurimaguas – zablokowanego przez Indian portu w Amazonii. Na podróż zapraszamy 19 marca 2013. Startujemy o godzinie 19.00 w Klubie Piwomania Old School Pub na pl. Bernardyńskim w Poznaniu. ZAPRASZAMY!!!!! :)
 
30-12-2012 Nowy artykuł Jarka Montanas Sagradas już w Empikach – gorąco polecam :).
Gorąco polecam nowy numer Magazynu Górskiego. Znajdziecie tam kolejny artykuł Jarka Łączki z ostatniej wyprawy do Peru, Montanas Sagradas. Tym razem Jarek pisze o szczytach Misti 5825 m npm i Chachani 6075 m npm. Jak zawsze znajdziecie tam też praktyczne wskazówki gdybyście mieli ochotę zorganizować samodzielnie wyprawę w ten rejon. W tym wydaniu magazynu również słynna Uszba w artykule Łukasza Kocewiaka i artykuł Konrada Tulej i Beaty Rudnik- Tulej „Z dzieckiem w plecaku”.
 
10-11-2012 Montanas Sagradas w Muchos Potatos
W ramach Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej zapraszamy na prelekcję pt. Montanas Sagradas 13 listopada o godzinie 19.00 do Klubu Muchos Potatos
 
10-09-2012 Audycja
Poniżej link do Audycji Otwarta Głowa w Radio Afera, w której byliśmy gośćmi 2 września zapraszamy :).
 
01-09-2012 Audycja w Radio Afera
2 września o godzinie 18.00 w audycji Otwarta Głowa opowiemy o Ameryce Południowej i naszych podróżach na ten kontynent. Zapraszamy!!!
 
26-06-2012 Nowy Magazyn Góski już w Empikach - tym razem piszemy o Tajemnicach Andów
„Góry milczą, wszystko co milczy nadaje się do przechowywania ludzkich tajemnic.” Ks. Józef Tischner Gorąco zapraszam do lektury Magazynu Górskiego. Zobacz co Andy kryją na swoich stokach. więcej »
 
08-05-2012 Powstaje strona Magazynu Górskiego!!!!!!
Zapraszamy na stronę Magazynu Gorskiego nie tylko tych którym nie udało sie kupić go w Empiku. Miłośników Ameryki Południowej zapraszamy do lektury naszych artykułów :).
 
04-04-2012 Jest kolejny numer Magazynu Górskiego - a w nim kolejny nasz artykuł z cyklu BIG 10
Zachęcamy do lektury naszego artykułu BIG 10 gdzie piszemy o łańcuchu wschodnim Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątki. Jak zawsze znajdziecie tam wiele praktycznych porad - tym razem jak zdobyć Cayambe, Cotopaxi i Sangay. Na ostatnią cześć cyklu BIG 10 trzeba będzie trochę poczekać - przed nami wciąż 3 szczyty do zdobycia ;). Zapraszamy do lektury :)
 
19-03-2012 Oblicza Andów - Boliwia i Chile - spotkanie podróżnicze
Podróż znad brzegów Jeziora Titicaca przez tradycyjne La Paz po ośnieżone andyjskie szczyty i Salar de Uyuni. Poczujemy co to prawdziwy mróż na pustyni Atacama i zanurzymy się w zieleń winnic w okolicach Santiago. Spotkanie w ramach IX Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej, 22 marca godzina 19.00, Klub Muchos Patatos ul. Szewska 2. Zapraszamy!
 
17-12-2011 Magazyn Górski już w Empikach a tam nasz kolejny artykuł - tym razem o BIG 10
Jest w już w sprzedaży zimowy numer Magazynu Górskiego. Zapraszamy do lektury nie tylko miłośników Andów i Ameryki Południowej. Tym numerem rozpoczęliśmy cykl 3 artykułów o Wielkiej Ekwadorskiej Dziesiątce. W dostępnym w sprzedaży numerze przeczytacie o Łańcuchu Zachodnim który tworzą: Illiniza Sur, Illiniza Norte, Carihuairazo i Chimborazo. A najważniejsze jest to, że znajdziecie tam wiele informacji praktyczncyh które pozwolą Wam samodzielnie zorganizować wyprawę.
 
01-10-2011 Imbabura
W zakładce "Góry na których byliśmy" umieściliśmy informacje praktyczne i schemat dla zainteresowanych zdobyciem wulkanu Imbabura.
 
28-09-2011 Artykuł o Pico Bolivar w Magazynie Górskim
Jest już w sprzedaży najnowszy Magazyn Górski a w nim nasz artykuł: "Pico Bolivar inaczej niż zwykle". Zapraszamy do lektury.
 
20-09-2011 Fotorelacja z Galapagos
W waszej strefie fotorelacja Anny Julii Machul i Francisco Jose Fernandez Diaza z tego niezwykłego archipelagu
 
09-08-2011 Teneryfa. Cud nie wyspa.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Anny Julii Machul i Francisco Jose Fernandez Diaza z Teneryfy - w waszej strefie:))
 
24-07-2011 Spotkanie w Poznańskim Klubie Podróżnika
Dziękujemy wszystkim z którymi mogliśmy spotkać się w Poznańskim Klubie Podróżnika. więcej »
 
12-07-2011 "Apu - Bóg, Kreator, Niszczyciel" w Poznańskim Klubie Podróżnika
Co robicie w środe 20 lipca o 19.00? Zapraszamy na pokaz slajdów do Klubu Piekarnia w Poznaniu :). Opowiemy o Andach, górskich bóstwach i andyjskich mumiach. No.....to już wiecie co robicie w środę wieczorem :). Do zobaczenia :). MIEJSCE: Klub PIEKARNIA, Poznań - ul. Piekary 12a szczegóły na www.poznanskipodroznik.pl
 
28-03-2011 O Cordillera Real w Magazynie Górskim
Zapraszamy do lektury najnowszego Magazynu Górskiego :). Warto go przeczytac bo poświęcony jest pierwszemu zimowemu wejściu na ośmiotysięcznik w Karakorum - Gesherbrum II. A przy okazji jest tam też nasz artyluł o Boliwii pt. "Cordylliera Real - Górski raj dla poszukiwaczy przygód" ;). Podajemy wiele praktycznych informacji które przydatne będą tym którzy wybierają się do Boliwii. A jeśli jeszcze się nie wybierają to może......jednak postanowią się wybrać :D.
 
03-12-2010 Relacje w Radio A
Pierwsza juz w poniedzialek 6 grudnia o 21.30. Zapraszamy!
 
04-02-2011 Uzupełnione informacje praktyczne
W zakładce "Góry na których byliśmy" dodalliśmy informacje praktyczne przydatne tym, którzy chcieliby zdobyć Illinizas i Carihuairazo.
 
03-12-2010 Illinizas zdobyte
Drugiego grudnia ok 12.00 weszlismy we mgle i chmurach na Illinize Norte 5126m. Trzeciego grudnia ok 6.30 Iza zdobyla Illinize Sur 5248m. Relacje za chwile na podstronie wyprawy. Zapraszamy tez na relacje w RadioA. Pierwsza w poniedzialek 6 grudnia o 21.30. Zapraszamy!
 
17-08-2010 Nasz artykuł w Magazynie Górskim NPM
„Nieznane oblicza Andów” to nasz artykuł, który ukaże się w najbliższym, wrześniowym wydaniu Magazynu Turystyki Górskiej NPM. więcej »
 
10-08-2010 zamieszkał z nami Paco
Siedział na maltańskiej ławce. Zobaczyliśmy go już przy pierwszym okrążeniu maltańskiego jeziora ale siedział tam też przy drugim a przy trzecim nas zainteresował. Siedział sam. więcej »
 
17-06-2007 Salar de Uyuni i okolice
Kolejny koniec świata, zimno i wietrznie. Jak zawsze czas nie ma znaczenia, wyjechalismy z La Paz 1h 40 min po czasie przyjechaliśmy do Uyuni 3h 15 min po czasie. O salarze i okolicach pisze Iza na www.swiatpodrozy.pl. Autobus powrotny wyjechał o czasie, ale po drodze prawie zapalił się, wlaliśmy w niego wszystkie płyny jakie były na pokładzie, łącznie z fantą i coca colą. Dojechał...
 
20-06-2007 Czekając na koniec
Staramy się zapomnieć, że już za dwa dni powrót do domu. Zawsze w czasie wyprawy pojawia się moment tęsknoty, ale kiedy zbliża się termin wylotu, chcielibyśmy się schować i udać, ze nas tu nie ma. Wykorzystując wolne chwile, wybraliśmy się w okolice masywu Condoriri. Pieknie, aż dech zapiera - trzeba wrócić i powspinać się :-)
 
11-04-2010 Ameryka na nowo Odkryta w butach Meindl
Na stronie www.meindl.pl można zobaczyć katalog butów na rok 2010. Właśnie w tych butach przemierzyliśmy całą Amerykę Południową w czasie naszej ponad rocznej wyprawy. Docieraliśmy w nich do odległych miejsc na pustyni i w dżungli, zdobywaliśmy w nich andyjskie sześciotysięczniki i przemierzaliśmy bezkresne bezdroża. W katalogu (str.11) również opinia Izy na temat butów Vakuum GTX.
 
21-11-2008 Główna nagroda na IV Festiwalu Podróżników im. Mateusza Hryncewicza
W dniach 21-23.11.2008 wzięliśmy udział w IV Festiwalu Podróżników im. Mateusza Hryncewicza organizowanym przez More Than Explore w Schronisku na Hali Miziowej- Pilsko więcej »
 
18-05-2008 Plany, przygotowania
Odliczamy do startu!!! Głowa pełna planów a czasu coraz mniej na przygotowania. A więc znowu Ameryka Południowa. Tym razem nieco inaczej, po swojemu, ze spokojem. Dokładne plany juz wkrótce.
 
05-11-2008 Z Chodzieży za Bramę Słońca
5 listopada 2008 roku na zaproszenie Towarzystawa Miłośników Ziemii Chodzieskiej pojawiliśmy sie Chodziskeim Domu Kultury aby zabrać uczestników spotkania w wirtualną podróż po Boliwii. Mamy nadzieje, że nasze wspólne spotkanie było na tyle inspirujące abyśmy kolejny raz spotkali się gdzieś na kontynencie południowoamerykańskim.
 
11-06-2007 Sajama
Zarowno park narodowy, wioska jak i sama gora o tej nazwie zawsze pozostana nam w pamieci. To prawdziwy koniec swiata, gdzie hula zimny wiatr, kurz, a nad zapomniana wioska goruja straznicy wulkany Parinacota, Pomerape i Jej Wysokosc Sajama, ktora zdobylismy 9 czerwca. Relacja www.swiatpodrozy.pl
 
11-06-2007 Huayna Potosi
05 czerwca ok 8.30 rano stanelismy na szczycie Huayna Potosi 6088m n p m. Szczegolnie we znaki dalo nam sie ostatnie 200 m scianki o nachyleniu 60 - 70 stopni z ktorej wychodzi sie bezposrednio na szczyt. W kazdym razie Huayna nasz!!! Relacja www. siatpodrozy.pl
 
30-05-2007 La Paz
Jestesmy w La Paz, po podrozy, ktora niezle dala nam sie we znaki. Warszawa, Rzym, Buenos Aires, Santa Cruz de la Sierra, La Paz... Jest wszystko to co w Andach pokochalismy: indianki w ponczach i kapeluszach, gwarno, kolorowo, targi na ktrych kupisz wszystko od drutu, po plody lam (taki amulet na szczescie) i ten sodko - kwasny zapach pieczonego miesa, ktry zanmy juz z Ekwadoru i Peru. A ponad tym gwarem kolorowych waskich uliczek, majestatyczny Illimani. Jutro jedziemy do Tiahuanaco. hare
 
11-06-2007 Tiahuanaco i Isla del Sol
Odwiedzilismy miejsce kultu Tiahuanaco i stanelismy pod symbolem naszej wyprawy slynna Brama Slonca. Isla del Sol to prawdziwie magiczne miejsce. W ogole jezioro Titicaca polyskujece blekitem na tle szaroburego Altiplano, a do tego bielace sie szczyty Ancohuma i Illampu - robia niesamowite wrazenie. Wg. wierzen Inkow w jeziorze narodzili sie bogowie wlacznie ze Sloncem i Ksiezycem. Relacja www.swiatpodrozy.pl
 
03-04-2007 Boliwia 2007 c.d.
Bilety kupione, wylatujemy 28 maja przez Rzym i Buenos Aires do La Paz, które będzie naszą bazą wypadową w Cordillera Real, do Tiahuanaco i nad jezioro Titicaca. Póżniej ruszamy do Parque Nacional Sajama i na Salar Uyuni, by zakończyć wyprawę w dżungli w okolicach Alto Madidi. więcej »
 
25-02-2007 Wyprawa do Boliwii
Pod koniec maja wyruszamy do Boliwii. W wyprawie "Za Bramę Słońca" bierze udział ekipa z Atacamy 2005 czyli Iza Sapuła-Łączka, Leszek Rybarczyk i Jarek Łączka. Każdy zna swoją działkę:) przygotowania w toku. Wkrótce więcej szczegółów.
 
30-06-2006 Jedziemy w Alpy
1 lipca wyruszamy w Alpy. Zaczynamy od Gran Paradiso we Włoszch by potem udać sie do Chamonix i jesli pozwoli pogoda zdobyc Mont Blanc.
 
10-06-2006 W Tatrach wciąż śnieg
11 czerwca jedziemy w Tatry. Tam wciąz zima. Zatrzymujemy sie w Teryho Chacie i 12 czerwca wchodzimy na Lodowy Szczyt. Mamy watpliowść czy traktowac to jako letnie czy jako zimowe wejście. Zdjęcia dostępne w Galerii.
 
01-03-2006 Pokaz slajdów z Ameryki Południowej
12 maja 2006 roku o godzinie 16.30 w Miejskiej Biebliotece Publicznej w Chodzieży odbędzie się pokaz slajdów z podróży do Chile. Serdecznie zapraszamy.
 
10-02-2006 Prezentacja wyprawy do Chile
Wszystkich zainteresowanych Chile zapraszamy na prezentację slajdów "Od mrozu pustyni po zieleń winnic" w dniu 21.02.2006 w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Spotkanie rozpocznie sie o godzinie 11.40.
 
29-07-2005 Atacama listopad 2005
Główny cel to Ojos del Salado, okolice SanPedro de Atacama: gejzery, salary, oprócz tego Licancabur i Nevado Tres Cruces. Uczestnicy: Iza Sapuła Leszek Rybarczyk Jarek Łączka więcej »
 
 
opisz swoją wyprawę
 
 

Jeżeli byłeś w miejscu, które chciałbyś opisać, jeżeli widziałeś coś co chciałbyś polecić innym przyłącz się do nas i napisz o tym! Z ochotą opublikujemy wspomnienia ludzi takich jak my - ciekawych świata, z pasją oddających się podróżom, przemierzających odległości z otwartymi oczami.

formularz dodawania wyprawy »
 
 
 
współpracujemy z:
 
  Magazyn Turystyki Górskiej  
  Magazyn górski  
  Ceneria - outdorowa porównywarka cen  
  www.wyprawy.onet.pl  
  Globtroter  
  Serwis wspinaczki mikstowej  
  Góry - górski magazyn sportowy  
  www.e-gory.pl  
  www.swiatpodrozy.pl  
  Poznański Klub Podróżnika  
  Chodzieski Dom Kultury  
  Radio Afera  
  planynawakacje.pl